fbpx

Naujos finansavimo galimybės kultūros sektoriui – kvietimas „Kultūros turinio skaitmeninimas, siekiant kurti šiuolaikinio vartotojo poreikius atitinkančius produktus ir paslaugas“.

Kultūros turinio skaitmeninimas tampa vis aktualesnis, siekiant išsaugoti ir populiarinti Lietuvos kultūros paveldą, padidinti jo prieinamumą visuomenei. Be to, skaitmeninės technologijos gali būti naudojamos kuriant naujas, inovatyvias kultūros pažinimo bei patyrimo formas, kurios padeda pasiekti daugiau tikslinių grupių, pritaikant jas ir žmonėms su negalia.

Projekto finansavimo dydis:iki 200 000 eur.

Finansavimo intensyvumas – 100 proc.

Galimi pareiškėjai yra viešieji juridiniai asmenys, kurie yra skaitmeninių ir (ar) suskaitmenintų kultūros išteklių valdytojai. Galimi partneriai – kultūros, meno ar kūrybinių industrijų, mokslo sričių viešieji juridiniai asmenys.

Siekiama, kad įvykdžius pagal šį kvietimą finansuotus projektus, panaudojant  skaitmeninius ir suskaitmenintus kultūros išteklius:

  • būtų sukurtas naujas turinys: skaitmeninės kolekcijos, virtualios ekskursijos, edukaciniai žaidimai vaikams ir jaunimui. 
  • skatinamas audiovizualinių kūrinių (kino, muzikos) pateikimas įvairioms tikslinėms auditorijoms interaktyviomis formomis, siekiama, kad tokie produktai būtų įdomūs įvairioms visuomenės grupėms, turėtų paklausą švietimo bendruomenėje, tiek moksleiviai, tiek mokytojai galėtų naudoti šį turinį kaip papildomą pažinimo priemonę formaliajame ir neformaliajame ugdyme.
  • dalis tokio turinio bus pritaikyta žmonėms su negalia, pavyzdžiui, panaudojant gestų kalbą. 
  • visas sukurtas turinys bus talpinamas „E.kultūros“ platformoje, tokiu būdu bus lengvai prieinamas vienoje vietoje.

Kas finansuojama:

  1. Išlaidos programinei įrangai: tiesiogiai su remiama veikla susijusios programinės įrangos įsigijimo ir pritaikymo arba esamos programinės įrangos modifikavimo išlaidos 
  2. Įrenginių įsigijimo arba esamų įrenginių modifikavimo išlaidos (įskaitant sumontavimo, vietos paruošimo, instaliavimo, paruošimo naudoti, išbandymo, apmokymo naudotis, techninės priežiūros ir susijusias išlaidas); programinės įrangos licencijų ir (ar) patentų įsigijimo išlaidos projekto įgyvendinimo laikotarpiu;.
  3. Produktų ir (ar) paslaugų sukūrimo, konsultacijų pirkimo išlaidos, be kurių nebus pasiekti projekto tikslai
  4. Projekto veiklas vykdančio personalo darbo užmokestis

Projekto veikla turi būti baigta ne vėliau kaip iki 2026 m. balandžio 30 d.

Paraiškų teikimas iki 2024 m. gegužės 31 d., todėl kviečiame pradėti ruoštis ir pasinaudoti finansavimu.

Mūsų komanda patikrins Jūsų įmonės tinkamumą aplikuoti į pasirinktus kvietimus ir padės rasti geriausius sprendimus sėkmingų paraiškų parengimui.

NPR – daugiametę patirtį turinti profesionalių konsultantų įmonė ES paramos klausimais!

LINA LUKMINAITĖ
mob. tel.: +37067435278
el. paštas: lina.lukminaite@npr.lt

SUSISIEKTI: