fbpx

„ŽALIASIS EKSPERIMENTAS“  + “EKOINOVACIJOS” (VIDURIO IR VAKARŲ LIETUVOS REGIONAS)

Planuojama 2024 m. gruodžio 2 d. paskelbtas kvietimas ,,Žaliasis eksperimentas” + “Eko -inovacijos”.

Kvietimo tikslas – Skatinti inovatyvių tvarių produktų ir technologijų kūrimą (1) ir Aplinkos apsaugos vadybos sistemos diegimą ir (ar) gamybos technologinių auditų atlikimą (2) ; ekologinį projektavimą (3), ekologinį ženklinimą, sertifikavimą(4);

Remiama veikla:

  1. Tvarus produktų ar technologijų kūrimas – gaminys (ar technologija) pagamintas taip, kad būtų patvarus, ilgaamžis, tausus energijos arba išteklių naudojimo atžvilgiu, pataisomas, perdirbamas, bent viena iš sudedamųjų gaminio medžiagų arba dalių pagaminta iš perdirbtų medžiagų ir dėl šių savybių pasižymėtų mažesniu poveikiu aplinkai visame gaminio būvio cikle.
  2. Gamybos technologinių auditų atlikimas: gamybos procesų (nuo žaliavų patekimo iki galutinio produkto išėjimo) aprašymas ir įvertinimas, siekiant nustatyti, ar konkrečios technologijos ir gamybos procesų visuma koreliuoja su technologinės raidos tendencijomis atitinkamoje srityje: ar gamybos procesuose naudojamos naujausios žinios, ar procesai yra efektyvūs vertinant kitų galimų technologijų atžvilgiu dabar ir ateities perspektyvoje ir panašiai.
  3. Ekologiškas projektavimas: gaminio savybių pakeitimas, paliekant jo įprastines funkcijas, arba naujo gaminio sukūrimas, kai yra tenkinama viena iš šių savybių (sąlygų) (ekologinio projektavimo principai): – gaminiui pagaminti mažėja žaliavų, turinčių kenksmingu medžiagų;

– esamu žaliavų pakeitimas mažiau kenksmingomis;

– gaminio savybių modifikavimas, paliekant jo įprastines funkcijas, siekiant sumažinti gaminio neigiama poveiki aplinkai jo viso būvio ciklo metu;

– atliekų antrinis panaudojimas; gamybiniu atlieku panaudojimas gamybiniuose procesuose;

  naujojo gaminio gamyba iš antrinių žaliavų.

4.  Ekologinis ženklinimas: produktų, kurie yra mažiau žalingi aplinkai ir žmonių sveikatai nei kiti tos pačios grupės produktai, sertifikavimas.

Galimi pareiškėjai – labai mažos, mažos arba vidutinės gamybinės paramonės įmonės (B sekcijai „Kasyba ir karjerų eksploatavimas“ ir C sekcijos „Apdirbamoji gamyba“) veikiančios ne trumpiau kaip 3 metus, kurių metinės pardavimo pajamos iš savo pagamintos produkcijos sudaro ne mažiau kaip 51 proc. bendroje pardavimo struktūroje ir vidutinės metinės pardavimo pajamos iš savo pagamintos produkcijos per pastaruosius dvejus finansinius metus yra ne mažesnės kaip 145 000 Eur.

Galimi projekto partneriai: MVĮ, didelės įmonės, mokslo ir studijų institucijos.

Didžiausia galima finansavimo suma – 565 000 Eur.

  • MTEP, kuriamų gaminių patentavimo ir projekto metu sukurto gaminio parengimo rinkai veikloms: iki 500 000 Eur.
  • Kuriamų gaminių patentavimo veiklai: iki 30 000 Eur.;
  • Projekto įgyvendinimo metu sukurto gaminio parengimo rinkai veiklai: iki 50 000 Eur.
  •  Gamybos technologinių auditų atlikimui: iki 12 000 Eur.;
  • Ekologinio projektavimo veiklai: iki 15 000 Eur., jei ekologinis projektavimas taikomas vienam gaminiui arba keliems tos pačios rūšies gaminiams arba iki 30 000 Eur., kai ekologinis projektavimas taikomas keliems skirtingiems gaminiams.
  • Ekologinio ženklinimo veiklai: iki 23 000 Eur.

Finansavimo intensyvumas iki 85% visų tinkamų finansuoti išlaidų:

  • Mokslinių tyrimų veikloms iki 50% visų tinkamų finansuoti išlaidų.
  • Eksperimentinė plėtra iki 25% visų tinkamų finansuoti išlaidų.

Pagalbos intensyvumas gali būti padidintas: 10 procentinių punktų vidutinėms įmonėms ir 20 procentinių punktų labai mažoms ir mažoms įmonėms; iki 15 procentinių punktų padidinama už veiksmingą bendradarbiavimą, jei tenkinamos Reglamente nurodytos sąlygos.

Tinkamos finansuoti išlaidos:

  1. MTEP paslaugų įsigijimo iš išorės šaltinių įprastomis rinkos sąlygomis, išlaidos.
  2. Išlaidos pagal sutartis vykdomiems moksliniams tyrimams, žinioms ir patentams, perkamiems arba įsigyjamiems pagal licenciją iš išorės šaltinių įprastomis rinkos sąlygomis.
  3. Išlaidos priemonėms ir įrenginiams, atsižvelgiant į mastą ir laikotarpį, kuriuo jie naudojami projektui.
  4. Projektą vykdančio personalo darbo užmokestis ir išlaidos su darbo santykiais susijusiems darbdavio įsipareigojimams.
  5. Projektą vykdančio personalo komandiruočių išlaidos.
  6. Tiesiogiai su projekto įgyvendinimu susijusios ir veiklai proporcingai paskirstytos pridėtinės išlaidos – įrangos nuomos išlaidos.
  7. Tiesiogiai su projekto įgyvendinimu susijusios ir veiklai proporcingai paskirstytos pridėtinės išlaidos – projektui įgyvendinti būtinų pastatų ar patalpų nuomos.
  8. Su kitomis veiklos sąnaudomis, įskaitant sąnaudas medžiagoms, mažaverčiam inventoriui, atsargoms ir panašiems produktams, priskirtiniems trumpalaikiam turtui, tiesiogiai susijusiomis su MTEP veikla, susijusios išlaidos.

Projekto įgyvendinimo trukmė: iki 30 mėn.

Kvietimas:  iki 2025 m. kovo 17 d.

Padėsime jums rasti geriausią sprendimą konsultacijos metu bei parengsime reikalingus dokumentus finansavimui gauti.

NPR – daugiametę patirtį turinti profesionalių konsultantų įmonė ES paramos klausimais!

LINA ŠVENČIONIENĖ
mob. tel.: +37067435278
el. paštas:lina.svencioniene@npr.lt

SUSISIEKTI: